Jim xhema. Rebuilt by Jim Xhema to incredible standard with beauti...

The Registered Agent on file for this company is X

2 years 3 months Customer Success Manager Jun 2023 - Present4 months Account Manager Jul 2021 - Jun 20232 years - Meet with current users and hold discovery calls to better understand their... Kanë nisur punimet e rrugës “Jim Xhema” e njohur si Rruga “A”, e cila pritet të përfundojë brenda 240 ditëve dhe ka një kosto financiare 8.4 milionë euro. Reklama Me këtë rast, i pari i Prishtinës, Përparim Rama tha se kanë filluar punimet për 1.5 kilometrin e parë dhe pritet të përfundojnë punimet brenda 240 … Jim Xhema Painting in Greenwich, reviews by real people. Yelp is a fun and easy way to find, recommend and talk about what's great and not so great in Greenwich and beyond.Në kuadër të aktiviteteve të planifikuara për vitin 2023, Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Natyrës ka realizuar edhe projektin për shenjëzimin e monumenteve të natyrës nga lista e zonave të mbrojtura. Projekti ka përfunduar me sukses gjatë këtyre ditëve me që rast janë shenjëzuar vlerat e trashëgimisë natyrore në territorin e komunës së Mitrovicës …Ta ndalojë punën e ndërtimit të rrugës 'Jim Xhema' në gjysmë të saj. Gjykatësja, del të jetë motra e deputetes në pushtet.Dhjetra mijëra banorë pa kolektor e në kundërmim, një kryeqytet pa projektin më të madh kapital.", ka shkruar Ai në Facebook, përcjell portal rtv21.tv ...Jul 11, 2020 · Jim Xhema - $61,200 in Political Contributions for 2006, Campaign Finance, Money, American politics, American political campaign contributions, presidential campaign contributions Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E Mërkurë, 11 Tetor. Policia konfiskon në veri Mercedesin në vlerë mbi 100 mijë euro, ishte në kërkim nga autoritetet zviceraneKryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku,ka thënë se rruga “Jim Xhema” po bëhet në kohë e me intensitet të plotë. Abdixhiku, gjatë vizitës që i bëri asaj që njihet si Rruga “A”, bashkë me kryetarin e kryeqytetit, Përparim Ramën, tha se ky projekt me intensitetin aktual të punimeve do të përfundojë qysh para verës së ardhshme. […]Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. 20:25 / E Mërkurë, 11 Tetor. Shefi i OKB-së thotë se është i shqetësuar për raportimet e sulmeve nga Libani. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E Mërkurë, 11 ...2 years 3 months Customer Success Manager Jun 2023 - Present4 months Account Manager Jul 2021 - Jun 20232 years - Meet with current users and hold discovery calls to better understand their... Direktor Hoxha je takođe održao radnu večeru sa Jim Xhema i predsednikom Pan Albanske Federacije - VATRA, g-din. Ilmi Berisha, gde im se zahvalio na njihovoj posvećenosti i doprinosu za dobrobit Republike Kosova.JO VETËM PSE ËSHTË THEMELUAR PËR TË AKUZUAR VETËM NJË ETNI POR EDHE😍 Rruga 'Ukshin Hoti' e zgjeruar! Punë e mirë, punë e shpejtë! #PRISHTINAPRAKTIKE 💙 Perparim Rama Krenar Xh XhaferiSearch for: SQ; EN; Follow; Follow; Follow; Follow; Follow; FollowThe contact is Jim Xhema. Company Information: Company Name: 205 SOUTH WATER STREET LLC: Entity Type: CONNECTICUT DOMESTIC LIMITED-LIABILITY COMPANY: File Number: 1047109: Filing State: Connecticut (CT) Filing Status: Active: Filing Date: August 29, 2011: Company Age: 12 Years, 2 Months:Kanë nisur punimet e rrugës “Jim Xhema” e njohur si Rruga “A”, e cila pritet të përfundojë brenda 240 ditëve dhe ka një kosto financiare 8.4 milionë euro. Reklama Me këtë rast, i pari i Prishtinës, Përparim Rama tha se kanë filluar punimet për 1.5 kilometrin e parë dhe pritet të përfundojnë punimet brenda 240 […]“Të dashur qytetarë, sapo u njoftova nga mediet se shkalla e parë e Gjykatës Komerciale, paska marrë vendim në bazë të të cilit ka atakuar rëndë interesin publik të qytetarëve të Prishtinës, duke i ndaluar punimet në projektin më strategjik të Kryeqytetit dhe momentalisht të Kosovës, “Rrugën A” (Jim Xhema)”, ka njoftuar Rama.Ta ndalojë punën e ndërtimit të rrugës 'Jim Xhema' në gjysmë të saj. Gjykatësja, del të jetë motra e deputetes në pushtet." - ka shkruar Abdixhiku, duke aluduar në motrën e deputetes së Vetëvendosjes, Fitore Pacolli. Abdixhiku ka akuzuar partinë në pushet për pengim të punës së kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama.Comedian Jim Jefferies has finally made it as a marquee comedian, but that doesn’t mean life is easy. By clicking "TRY IT", I agree to receive newsletters and promotions from Money and its partners. I agree to Money's Terms of Use and Priva...The main facility in the UBT Innovative Science Park, in Lipjan, will bear the name "Jim Xhema Building", in honor and respect of the outstanding… Liked by Ferhat BejtullahuVeprimtari i çështjes kombëtare, Jim Xhema, ka shkuar për homazhe në Prekaz me rastin e 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Ai tha se gjendet në Prekaz për t'i respektuar heronjtë e Kosovës teksa shtoi se "kjo është një dëshmi se çka na kanë bërë serbët". "Duhet të kujtojmë dhe të mos harrojmë se çfarë po […]Jim Xhema is on Facebook. Join Facebook to connect with Jim Xhema and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes the world more open and connected.Ish-Presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, i shoqëruar nga afaristi i mirënjohur, pronari i Devolli Corporation, Shkëlqim Devolli, kanë qëndruar në Nju-Jork këto ditë, ku kanë zhvilluar takime të shumta në kuadër të sesionit vjetor të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Pacolli ka thënë se takimet e zhvilluara ishin me rëndësi për …UBT ndau çmimin "Honor Degree - Leadership Excellence Award" për Christopher Hyland dhe Jim XhemaGjilani është tronditur nga vrasje shumëfishtë që ndodhi sot në lagjen 'Bujanina'. Një zyrtare policore mori jetën e dy prindërve të saj, dy vëllezërve dhe në fund vrau dhe veten. Në pamje të dërguara në redaksinë e Indeksonline shihet se tashmë në lagjen 'Bujanina' kanë arritur edhe ekipi i Institutit të Mjekësisë Ligjore. Ngjarja që […]Dec 8, 2020 · Xhim Jim Xhema . Ne emer te Rrjetit Global te Bizneseve te Diaspores Shqiptare, i shprehim ngushellime ma te thella familjes Xhema dhe Vllaut te tij Xhim Xhema . Dr. Ramadan Xhema, lindi më 17 dhjetor të vitit 1936 në Tupallë, komuna e Medvegjës. Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, koha të flasim për projekte e jo zymtësi polarizuese si sot Ekonomia October 11, 2023. Tensionet në veri me ndikim negativ në ekonomi Ekonomia October 11, 2023. Çmimet e konsumit u rritën për 4,3% në shtator Ekonomia October 11, 2023.The first, said once, is the opening verse of Shema: "Hear O Israel, the Lord our God, the Lord is One.". The next, said three times, is the second sentence of the Shema: "Blessed be the name of the glory of His kingdom forever and ever.". And the third verse, said seven times, is: "G‑d - He is the Only G‑d.".Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E Mërkurë, 11 Tetor. Policia konfiskon në veri Mercedesin në vlerë mbi 100 mijë euro, ishte në kërkim nga autoritetet zviceraneAbdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, koha të flasim për projekte e jo zymtësi polarizuese si sot Ekonomia October 11, 2023. Tensionet në veri me ndikim negativ në ekonomi Ekonomia October 11, 2023. Çmimet e konsumit u rritën për 4,3% në shtator Ekonomia October 11, 2023.Sep 14, 2023 · “ Rruga ‘Jim Xhema’ po vazhdon me ritëm shumë të mirë të punëve!”, ka shkruar Zogaj. Punimet për ndërtimin e kësaj rrugë kanë filluar më 27 prill dhe parashihet të zgjasin 240 ditë. Kostoja për pjesën e parë të këtij projekti është mbi tetë milionë euro. Jim Xhema was associated with Xhema between 2012 and 2021. They may have been associated with this organization before or after these years as well. Xhema Business Data Oak & Division St W, Greenwich, Connecticut, 06830 (203) 531-6070 www.xhema.com.RFE/RL Presidenti i SHBA-së Joe Biden nënshkroi të enjten më 16 gusht një projektligj prejLAWRENCE — A meeting between Jim Xhema, a Greenwich, Connecticut, businessman of Albanian descent, and Kansas Sen. Bob Dole turned into a friendship that has lasted more than 30 years. A common bond, borne from shared backgrounds and mutual respect, inspired a $500,000 gift to the Robert J. Dole Institute of Politics at the University of Kansas. Owner Jim Xhema, who comes from a background in painting, founded the firm over 30 years ago. He dispatches a team of highly skilled craftsmen and supervisors to guide and advise the homeowner and architect through every step of the building process.Sot, një gjykatëse vendosi ta ndalojë atë. Ta ndalojë punën e ndërtimit të rrugës 'Jim Xhema' në gjysmë të saj. Gjykatësja, del të jetë motra e deputetes në pushtet. Dhjetra mijëra banorë pa kolektor e në kundërmim, një kryeqytet pa projektin më të madh kapital.Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, koha të flasim për projekte e jo zymtësi polarizuese si sot Ekonomia October 11, 2023. Tensionet në veri me ndikim negativ në ekonomi Ekonomia October 11, 2023. Çmimet e konsumit u rritën për 4,3% në shtator Ekonomia October 11, 2023.Apr 28, 2020 · Mrika Xhema, a longtime resident of Greenwich, CT, passed away at her home on Friday, April 17, 2020 at 10 p.m. Mrs. Xhema was born in Livari, Montenegro on Feb. 24, 1946 and moved to the United States in 1969, where she served as Executive Secretary of Xhema Industries, owned by her husband Jim, who she met in Belgrade, where they were both ... Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese si sot. 20:25 / E Mërkurë, 11 Tetor. Shefi i OKB-së thotë se është i shqetësuar për raportimet e sulmeve nga Libani. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E ...Senatori Bob Dole, pati miqësi shumë të mirë me shqiptarët dhe shtetin e Kosovës, shkruan KultPlus. Sot shënohet 99 vjetori i lindjes së tij, derisa më 17 janar 1997, presidenti amerikan Bill Klinton paraqiti Medaljen e Lirisë Dole ("Medalja presidenciale e Lirisë"), nderi më i lartë civil në Shtetet e Bashkuara.Jim Xhema dhe i pari i Prishtinës kujtuan vizitën historike të Senatorit Dole në vitin 1990 në Prishtinë. “Moment ky i njohur si “pikë kthesë për lirinë e Kosovës, që ia hapi sytë bashkësisë ndërkombëtare mbi abuzimet e vazhdueshme të të drejtave të njeriut në Kosovë”, pasi ç’prej atëherë Zoti Dole u bë zë i ...Sapo u njoftova nga mediet se shkalla e parë e Gjykatës Komerciale, paska marrë vendim në bazë të të cilit ka atakuar rëndë interesin publik të qytetarëve të Prishtinës, duke i ndaluar punimet në projektin më strategjik të Kryeqytetit dhe momentalisht të Kosovës, "Rrugën A" (Jim Xhema).Contact Jim Xhema; Reviews (0) Write a Review. There are no reviews yet. Be the first to write one! Write a Review. Is this your listing? 77 Mattatuck Heights is an unclaimed page. Claim it for free to: Update listing information. Respond to reviews. Add business hours, photos and much more.Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur në vizitë veprimtarin shqiptaro-amerikan, Jim Xhema. Reklama Për kontributin e tij për vendin, një rrugë në kryeqytet (Rruga A) ka marrë emrin e tij "Jim Xhema". Ndërsa vet Xhema apeloi që të punohet bashkërisht në dobi të popullit të Kosovës. E në shenjë respekti dhe falënderimi …Contacts Jim Xhema ; Contact Business. Your Email Address Subject: Message. Send Message. Company Summary. 77 Mattatuck Heights Llc was founded in 1998, and is located at 77 Mattatuck Heights Rd in Waterbury. ...Të enjten do të nisin punimet për ndërtimin e rrugës më të përfolur në Prishtinë, rrugës 'A' apo siç njihet tani edhe si rruga "Jim Xhema". Krenar Xhaferi, drejtor i investimeve kapitale në komunën e Prishtinës ka thënë për IndeksOnline se faza e parë e projektit është 1.5 km, e cila përfshinë segmentin nga Veterniku […]Kosova Independence - Jim Xhema. Halil Mula. 160 subscribers. 9.3K views 15 years ago. Albanian -American community leader Jim Xhema on Kosova Idependence Show more. Albanian -American community ...Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka takuar veprimtarin e kahmotshëm të çështjes kombëtare, Jim Xhema. Reklama Në një shkrim në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë se Jim Xhema është shembulli më i mirë se si punohet për kombin nga çdo cep i botës. "Me vepimtarinë e tij atdhedashëse, Jim Xhema është shembulli […]Zogaj publikon fotografinë: Rruga "Jim Xhema" po vazhdon me ritëm shumë të mirë të punëve Ende pa u deklaruar palët për takimin, analisti pretendon se Kosova sot bëri lëvizje të zgjuar. 15 minuta më parë. 14:39. NACIONALE. 15 minuta më parë ...“Sapo u njoftova nga mediet se shkalla e parë e Gjykatës Komerciale, paska marrë vendim në bazë të të cilit ka atakuar rëndë interesin publik të qytetarëve të Prishtinës, duke i ndaluar punimet në projektin më strategjik të Kryeqytetit dhe momentalisht të Kosovës, “Rrugën A” (Jim Xhema).Edonis Shoshi, student në Departamentin Shkenca Kompjuterike në Kolegjin Universum ka filluar angazhimin si freelancer për kompani të ndryshme qysh nga viti i parë i studimeve. Ai tashmë ka realizuar mbi 15 projekte për kompani të ndryshme.In recognition of their contribution to Albanian cause, specially Kosova's freedom and Independence, on Memorial Day weekend, in Washington DC, President of ...Në nderimet e fundit për Bob Dole, Shqiptari Jim Xhema shihet afër Presidentit Biden Në nderimet e fundit për mikun e madh të Kosovës, ish senatorin Bob...Jim Xhema, a prestigious entrepreneur and major contributor of Vatra, has donated $30,000 to Vatra. The donation supports the funding of one of Vatra’s most important works to document the history of Pan Albanian Federation of America, a broad coalition of Albanians that gave rise to the Albanian national movement and promotes the rights of Albanians. "Përveç kësaj sipas planit dinamik kolektori do të lidhet në një afat të shkurtër me anën tjetër të rrugës "Jim Xhema"". "Bashkë me drejtorët, Krenar Xh Xhaferi, Arber Sadiki dhe Doruntinë E. Maloku, inspektuam punimet të cilat po zhvillohen me ritëm të shpejtë në ndërtimin e rrugës "Jim Xhema"", tha Rama.Viti i ardhshëm do të jetë vit i investimeve kapitale, ku përfshihen përfundimi i ndërtimit të Unazës së brendshme të qytetit, e cila lidhë Arbërinë me Lakrishten, lidhja e Arbërisë me Pallatin e Rinisë, ndërtimi i tunelit në rrugën "Agim Ramadani", ndërtimi i pjesës së dytë të rrugës "Jim Xhema", sallës së madhe ...Në kuadër të aktiviteteve të planifikuara për vitin 2023, Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Natyrës ka realizuar edhe projektin për shenjëzimin e monumenteve të natyrës nga lista e zonave të mbrojtura. Projekti ka përfunduar me sukses gjatë këtyre ditëve me që rast janë shenjëzuar vlerat e trashëgimisë natyrore në territorin e komunës së Mitrovicës […]Jul 22, 2021 · Miku i tij, Jim Xhema, zbulon tre kontributet themelore të Senatorit për Kosovën “Senatori Bob Dole kontribuoi për sovranitetin dhe pavarësinë e Kosovës për më shumë se tri dekada”, shkruan aktivisti i njohur shqiptaro-amerikan Jim Xhema, në një opinion të botuar në gazetën “Illyria” në Neë York me rastin e 98-vjetorit ... Reagim ndaj marrëveshjes "Ballkani i hapur" të datës 29 korrik 2021, firmosur nëFilluan punimet për ''Ndërtimin e rrugës A - ( Jim Xhema )'' në Prishtinë. Ky projekt madhështor do të realizohet nga ''Sallahu Shpk” #Ne garantojmë... Sallahu Company · April 28 · Filluan punimet për ''Ndërtimin e rrugës A - ( Jim Xhema )'' në Prishtinë. ...Jim is a resident of Greenwich which is located in CT. Based on financial information we have, the net worth for Mr Xhema is $25,000 - $49,999 which is below the national median of 96,000. It looks like the kind of home is a 2-4 Unit (Duplex, Triplex, Quad). The number to call for Jim is 2038690374. The time zone that Jim is located in is: Eastern.Living as a millionaire in Montenegro, Europe's rising luxury havenThe main facility in the UBT Innovative Science Park, in Lipjan, will bear the name "Jim Xhema Building", in honor and respect of the outstanding activity for…Senatori Bob Dole, pati miqësi shumë të mirë me shqiptarët dhe shtetin e Kosovës, shkruan KultPlus. Sot shënohet 99 vjetori i lindjes së tij, derisa më 17 janar 1997, presidenti amerikan Bill Klinton paraqiti Medaljen e Lirisë Dole ("Medalja presidenciale e Lirisë"), nderi më i lartë civil në Shtetet e Bashkuara.Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, në një postim në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se kanë filluar punimet në rrugën "Jim Xhema" ose siç njihet ndryshe si rruga "A". Rama me këtë rast, u shpreh se ky projekt madhor infrastrukturor për kryeqytetin do ta lidhë Prishtinën e re me Kalabrinë, kështu duke iMes shërbimeve të shumta që i ka bërë kombit shqiptar, Jim Xhema ka prezantuar Senatorin e Amerikës Bob Dole me komunitetin shqiptar dhe kombin shqiptar, dhe të dy mbetën miq deri në fund. Që nga vizita e tij e pare, në Kosovë, në 1990 e deri ditën që mbylli sytë përgjithmonë, Senatori Dole mbeti një mik i kombit shqiptar.Jim Xhema was associated with Xhema between 2012 and 2021. They may have been associated with this organization before or after these years as well. Xhema Business Data Oak & Division St W, Greenwich, Connecticut, 06830 (203) 531-6070 www.xhema.com.14 сент. 2023 г. ... Lexo Edhe: “ Rruga 'Jim Xhema' po vazhdon me ritëm shumë të mirë të punëve!”, ka shkruar Zogaj.Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se urbanizmi i ri është ndër përpjekjet me bashkëkohore. Kështu u shpreh ai në konferencën "Kosova dhe Urbanizmi i Ri: Qëndrueshmëria, Inovacioni, Teknologjia, Qëndrueshmëria dhe Investimet". Shefi i ekzekutivit theksoi se Kosova i ka borxh veprimtarit Jim Xhema për kontributin e tij, ani pse pak është përmendur. "Urbanizmi...Vendimi i Gjykatës Komerciale që të ndërpriten punimet në “Rrugën A” në Prishtinë, ka ngjallur reagime të shumta – veçanërisht të pushtetit komunal pasi këtë projekt e patën cilësuar si më të rëndësishmin deri tani.Reagim ndaj marrëveshjes "Ballkani i hapur" të datës 29 korrik 2021, firmosur nëGazetari Ridvan Berisha ka thënë se rruga 'Jim Xhema, apo 'Rruga A', padyshim është e një rëndësie të madhe për Prishtinën, në të gjitha trajtat e vlerësimit. Gjykata Komerciale ka vendos masën e pezullimit të punimeve, që po vijonin me intenzitet premtues.'....Në një shoqëri si kjo e jona ku emocionet qëndrojnë kundër botës racionale dheRikujtojmë se me 27 prill të këtij viti kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, dhe ai i Prishtinës, Përparim Rama, kishin inauguruar nisjen e projektit për ndërtimin e rrugës Jim Xhema, e njohur si Rruga A. Kontratën që peshon 8.5 milionë euro e kishte fituar kompania private nga Kaçaniku, "Sallahu SH.P.K".Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. Tel: Redaksia: +383 (0) 45 10 10 10 | Marketing: +383 (0) 49 686 666; Email:[email protected] [email protected]; Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të ...Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. Tel: Redaksia: +383 (0) 45 10 10 10 | Marketing: +383 (0) 49 686 666; Email:[email protected] [email protected]; Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të ...As of 2014, Hall of Fame running back Jim Brown is the father of at least eight known children. Brown has a son, Aris, and a daughter, Morgan, with his current wife, Monique Jones, whom he wed in 1997.Kryeqyteti përjetësoi veprimtarinë e jashtëzakonshme të zotit Jim Xhema, duke ia vënë rrugës "A" emrin e tij. Vepra e tij jetësore dhe shërbimi vetëmohues ndaj popullit tonë, është mesazh për t'ua përcjellë brezave - një model aq të jashtëzakontë të veprimtarisë, që njeriut tonë ia siguron përjetësinë në ...The Registered Agent on file for this company is Xhema Incorporated and is located at 1 Oak Street West, Greenwich, CT 06830. The company's principal address is 1 Oak Street W, Greenwich, CT 06830 and its mailing address is Po Box 4422, Greenwich, CT 06831. The company has 1 contact on record. The contact is Jim Xhema from Greenwich CT.SALLA E KUVENDIT Ishe shumë i rij aty nga viti 1954, kur kamJim Xhema is on Facebook. Join Facebook to connect with Jim Xhema and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes the world more open and connected.Jim is a resident of Greenwich which is located in CT. Based on financial information we have, the net worth for Mr Xhema is $25,000 - $49,999 which is below the national median of 96,000. It looks like the kind of home is a 2-4 Unit (Duplex, Triplex, Quad). The number to call for Jim is 2038690374. The time zone that Jim is located in is: Eastern."Jim Xhema, njeri me ndikim në Amerikë"#oxygen Onair Media - https://smarturl.it/Onair.MediaFollow Oxygen on…FB: https://smarturl.it/OxygenFBIG: https://smar...Në Prishtinë sot u përuruan punimet në rrugën A, e njohur ndryshe edhe si rruga “Jim Xhema”, e cila është paralajmëruar se do të lehtësojë trafikun dhe qarkullimin në kryeqytet. Në ceremoninë inauguruese morën pjesë kryetari i komunës, Përparim Rama, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, nënkryetari i kryeqytetit, Alban Zogaj, drejtorë komunalë, e shumë banorë […]Gashi's residency is made possible by the Jim Xhema Opportunity Fund. For the Journalism and Politics Lecture, the Dole Institute is partnering with Kansas Public Radio to bring NPR's Juana Summers to Lawrence in celebration of the Dole Institute's 20 th anniversary and KPR's 70 th anniversary. "An Evening with Juana Summers" will ...Oct 16, 2020 · Në një njoftim të përhapur të enjten nga (Kansas University Endowment), për mediat amerikane dhe shqiptare, thuhet se biznesmeni dhe mbrojtwsi i çwshtjeve kombëtare, Z. Jim (Xhim) Xhema me origjinë shqiptare nga Greenwich i shtetit Konetikat në Shtetet e Bashkuara i dhuroi $500,000 (gjysëm milion) dollarë Institutit Dole pranë Universitetit… Deputeti i LDK-së, Faton Bislimi ka reaguar ndaj përmbajtjes së pllakës përkujtimore që u inaugurua dje në Prishtinë bashkë me bustin e senatorit amerikan, Bob Dole, shkruan KultPlus.Ta ndalojë punën e ndërtimit të rrugës 'Jim Xhema' në gjysmë të saj. Gjykatësja, del të jetë motra e deputetes në pushtet. Dhjetra mijëra banorë pa kolektor e në kundërmim, një kryeqytet pa projektin më të madh kapital. Këta janë përplot mllef e urrejtje; dhe fatkeqësisht urrejnë qytetarët e vet.. 17 vjet garanci kërkoi Komuna e Prishtinës nga kontraktoRruga 'Jim Xhema' po vazhdon me ritëm shu Shkruan: Përparim RamaTë dashur qytetarë, Sapo u njoftova nga mediet se shkalla e parë e Gjykatës Komerciale, paska marrë vendim në bazë të të cilit ka atakuar rëndë interesin publik të qytetarëve të Prishtinës, duke i ndaluar punimet në projektin më strategjik të Kryeqytetit dhe momentalisht të Kosovës, “Rrugën A” (Jim Xhema). Vendimi … Inflacioni është rritur dukshëm sivjet. Sipas Agjencis Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, koha të flasim për projekte e jo zymtësi polarizuese si sot Ekonomia October 11, 2023. Tensionet në veri me ndikim negativ në ekonomi Ekonomia October 11, 2023. Çmimet e konsumit u rritën për 4,3% në shtator Ekonomia October 11, 2023.Fondi i Mundësisë Jim Xhema (“Jim Xhema Opportunity Fund”) do të sigurojë mbështetje për Institutin e Politikës Robert J. Dole për programet dhe ekspozitat publike të Universitetit Kansas. Për të respektuar dëshirën e Z. Xhema, ky fond do të përdoret për të sponsorizuar programe dhe ekspozita me tema dhe subjekte mbi ... James Choma VP for Catholic Mission & Chief Dev...

Continue Reading